szopka under construction

ale już coraz bliżej końca.
Tata się wkręcił, montuje światełka. Ale od początku.
Temat szopki ciągnie się już od jakiegoś czasu w naszym domu. Zaczęło się od tego, że pani u B. w szkolw ogłosiła konkurs na szopkę. Dodatkowy wątek jest taki, że tata Cesarz, chciał zorganizować warsztaty robienia szopek w Dobrym Miejscu, żeby tatusiowie z dziećmi przyszli i zrobili. Ale ubiegł go x.Drozdowicz, robiąc warsztaty rzeźbienia szopek w kościele na Bielanach.
No więc zrobiliśmy sami szopkę rodzinną. W ciągu tygodnia powstały figurki z masy solnej. A w niedzielę tata zbudował konstrukcję szopki ze sklejki, listewek. Wyrgała koncepcja taty- który podstawę szopki wyłożył sztuczną trawą(kawałek zielonej wykładziny). Ja chciałam szopkę z brzózkowych gałązek, ale to nie była słuszna koncepcja i została odrzucona po pierwszych próbach wprowadzenia jej w życie.
W kuchni malowaliśmy i ozdabialiśmy figurki. Antoś pomalował sukienkę i płaszcz Maryi, a Bernard szaty Józefowi, nawet poradził sobie z brodą i włosami.
Stasiu pomalował osiołka na czerwono- niestety osiołek nie zakwalifikował się do szopki. Ale może keidyś zrobimy mniej tradycyjną, to będzie miał jeszcze szansę.
Psikaliśmy też złotym sprayem i brokatem sypaliśmy. Pozostał tylko jeden problem. Brakowało nam słomy na przykrycie dachu. Obskoczyłam sklepiki ogrodnicze, a nawet jeden ze zdrową żywnością, ale słoma ze sklepów wyszła.
Na szczęście nieoceniona Stara C. pospieszyła na ratunek szopce i słomę przywiozła. Snopek cały. Od gospodarza z sąsiedztwa. Teraz tata pęczki słomy do dachu przywiązuje, a pewnie jutro szopkę do szkoły zaniesiemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „szopka under construction

  1. mamas jago-tolas pisze:

    a juz niebawem zdjęcie na blogu??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>