poleciałam z rana po

masło w promocyjnej cenie 2,99 do naszego Netto. Niestety. Został tylko kartonik po masłach. Więc kupiłam przecenionego kurczaka farmio i pierś z kurczaka. I tonę teraz mięsie w ekologicznym z kurczaka oraz w promocyjnej kompletnie nie ekologicznej karkówce. Ale  przy naszym zużyciu to kwestia tygodnia. A pożywny rozgrzewający rosołek zasmarkanemu towarzystwu na pewno dobrze zrobi.

Z historii zakupowych: wypróbowałam Lirene fluid rozświetlający. Dobra rada: jak wam kiedyś przyjdzie na myśl w markecie w alejce z kosmetykami : „Po co wywalać tyle pieniędzy na fluid, może ten promocyjny podkład za 12pln z Lirene też da radę i mnie pozytywnie zaskoczy,a w dodatku ładnie pachnie” odrzućcie tę myśl. W przeciwnym razie będziecie wyglądać jak marchewka.  W kolejce czeka jeszcze BB z Garniera, kiedyś miałam i byłam zadowolona.

Co jeszcze? Jestem po pierwszym wieczorze Przeglądu Kina Polskiego. Chyba najlepszym. Było „Szczęście świata”-nie polecam, dla mnie jednak trochę zbyt wydumany, z moralnie negatywną postacią Róży, a pokazaną jako ta dobra i otwarta na ludzi. No nie. Pełne uroku zdjęcia Koszałki usypiają naszą czujność, ale po namyśle zdecydowanie nie. Za to „Ostatnia rodzina” to dla mnie film totalny. Bardzo poruszający i zaskakująco uniwersalny. Taki dla mojego pokolenia, rocznik 80, bardzo osobisty. Na półce w mieszkaniu bohatera przedmioty, które pamiętam z własnego domu, a więc sentymentalnie. Ściany pełne kaset, płyt- u mnie też kasety wideo nie mieściły się na półce. I rozmowa z matką. Chyba najważniejsza dla mnie. I pytanie o sens życia. I czy można go znaleźć w kulturze. I po co ona nam w ogóle potrzebna. I o oczekiwaniach do życia, żeby było takie jak w książce, w filmie. I jeszcze śmierć taka naturalna i normalna. Poruszająca, ale nie zaskakująca, spodziewana.

Już wiem. Wyglądam jak Nel z  pierwszego  „W pustyni i w puszczy” kiedy miała febrę. Masakra.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>