Dzień Kobiet, Dzień Józeczka!

Za nami. Prawie. Jeszcze Stanisław biega po korytarzu i wymachuje mieczem świetlnym z dwoma czerwonymi ostrzami. I Ksawery nie może zasnąć. No to śpiewam im te kołysanki. I tak jakoś zeszło na kanony Taize zapamiętane z rekolekcji, spokojne, wyciszające. A Ksawery prosi :”Mamo śpiewaj kołysanki dla dzieci”. No to lecę z moim standardowym zestawem. Po dwóch prześpiewaniach „W górze tyle gwiazd” zaczęłam mruczando. „Mamo śpiewaj tak IDEALNIE”. A ulubioną kołysanką Ksawerego jest ta o zepsutej ciuchci- czyli „Lokomotywa”. Dlaczego o zepsutej? Nie mam pojęcia.

Urodzinki możemy uznać za udane. Cały dzień czekaliśmy z Józiem na paczkę, paczuchę. Oglądaliśmy w internecie, gdzie jest paczka- prezent niespodzianka.

W międzyczasie Józio otworzył trzy jajka niespodzianki. Jedno po śniadaniu, jedno od Taty, i jeszcze jedno po obiedzie. Jak już nasi szkolnicy wrócili ze szkoły i zjedli obiad, poszliśmy do sali zabaw. Do której mamy mniej niż 10 min na piechotę. Cudownie jest mieć tak wszędzie blisko. Cztery Cesarzyki szalały przez godzinkę, a ja odebrałam smsa, że nasza paczucha już jest. No to wyprawa ruszyła ją odebrać. Paczkomat znajduje się na  końcu naszej ulicy, na tym dalszym końcu, ale nadal raczej blisko, zwłaszcza jak się idzie po wyczekiwaną paczkę. Józio nie chciał zaglądać od razu. otworzył dopiero w domu. Całą drogę Jeremi i Cecylia dopytywali się co tam jest.

W domu otworzyli i się zaczęło. Domek lego. Z telewizorem, z kuchnią z muffinkami, z łazienką umywalką, łóżkiem. Nawet z basenem i budą dla psa Husky. Józio obiecał Jeremiemu i Cecylii, że zawsze będą mogli się z nim bawić jego domkiem. Józio był szczęśliwy. Potem jeszcze było zdmuchiwanie świeczek, sto lat i tort. I jeszcze przyszła Kasia z Pawłem i przynieśli Józiowi miecz świetlny.

A teraz Józio śpi w kolebusi, w kolebusi…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>