Co robię kiedy nie

piszę? Ostatnimi czasy walczę z podagrycznikiem i górami w naszym ogródku. Chłopcy pomagają mi przekopać, a ja wybieram kłącza, żeby się pozbyć tej rośliny. A jest ona WSZĘDZIE. Miewam kryzysy, kiedy brak mi sił i widzę, jak powoli to idzie. Ale małymi metrami granica przekopanego kawałka przesuwa się w stronę płota. W międzyczasie mieliśmy gości.  I teraz w naszym ogródku rosną już dwie pienne porzeczki, jeden agrest, trzy boróweczki, a do tego trzy clematisy, dwa bukszpany, dwa miliny, dwie jeżyny i siedem tuj, poza ogromnym orzechem, małą wisienką, pigwą i forsycją oczywiście. Odkrywam jaką radość sprawia grzebanie w ziemi.

Józio i Ksawery dzielnie mi towarzyszą. Ostatnio mają fazę na robaczki. I są przeszczęśliwi znajdując kolejne dżdżownice w przekopanej ziemi. Same dżdżownice może trochę mniej, ale jakoś muszą przetrwać tą fascynację. Już nawet słoik z dżdżownicami wylądował w dziecinnej sypialni. Na szczęścia szybko ją opuścił.

Zakopana w tym ogródku, jakoś w ogóle nie mam czasu nawet pomyśleć o Świętach i porządkach. Bo poza tym, że powoli niektóre rzeczy się porządkują, chociażby z tego powodu, że Tata N. położył do końca panele w naszej sypialni i szafki w miejscu docelowym stoją i drzwiczki przykręcone mają i parapet zamiast na podłodze, jest już przytwierdzony przy oknie. To jakoś trudno mi myśleć o oknach na przykład, chociaż przydałoby się. Ten dom i ogródek pochłonęły mnie całkowicie. Plus dzieci, które przecież ciągle fundują mi jakieś atrakcje, a to jutro robimy palmę, potrzebuję materiałów, a to jadę na wycieczkę daj stówę, a to nocuję w szkole, kup przekąski, zrób kanapki i spakuj. Kołowrotek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>